Kuchnia

Polecane

Dlaczego warto zdecydować się na kamienny blat kuchenny?

W kuchni idealnie sprawdza się kamień, czyli materiał naturalny, niezwykle estetyczny, wytrzymały. Jako że w pomieszczeniu ty...

Polecane

Podłogi Łódź

Wielu z nas zgodzi się, że to podłoga tworzy klimat wnętrza, wszak po pomalowaniu ścian to od niej wszystko się zaczyna. Rod...

Polecane

Szkło do kuchni na ścianę

·         Bezpieczeństwo – dzięki temu, że szkło się nie rozpada to nie narazi Cię na skaleczenia i rany, które tak często zdarzają się przy stłuczeniu normalnego szkła.

·         Ochrona ściany przed zanieczyszczeniem – zapewne przypominasz sobie sytuację, w których olej przy smażeniu trafia nawet na ścianę, a następnie jest go bardzo ciężko zmyć. Szkło wystarczy przetrzeć ściereczką i nie naruszamy w ten sposób jego struktury, nie powodujemy żadnych zniszczeń.

·         Ochrona ściany przed wysoką temperaturą – gotowanie często naraża nasze ściany na działanie bardzo wysokiej temperatury. Przy zastosowaniu szkła laminowanego problem ten znika, ponieważ chroni ono ścianę i blokuję temperaturze dostęp do niej.

·         Zabezpieczenie ściany przed wodą i wilgocią – parowanie podczas gotowania labo zmywanie naczyń mogą skończyć się rozchlapaną wodą na ścianie, co niszczy farbę i powoduje bardzo nieestetyczny wygląd. W tym przypadku szkło również blokuje wodzie dostęp do ściany.

·         Łatwe utrzymanie czystości – szkło laminowane wystarczy przetrzeć ściereczką, aby usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia czy też nadmiar wody.

·         Wytrzymałość – folia zastosowana przy laminacji jest bardzo trwała, co znacznie wydłuża żywotność szkła.

·         Duży wybór wzorów i kolorów – szkło laminowane sprawdzi się do każdej kuchni, ponieważ jest dostępne w wielu stylach, z różnymi motywami. Można wybrać proste, gładkie szkła, które świetnie sprawdzą się przy minimalistycznych aranżacjach lub też oryginalne wzory i odważne kolory, które ożywią proste, smutne pomieszczenia.

-->

Urządzając kuchnie warto pomyśleć nie tylko o walorach dekoracyjnych wybranych przez nas rozwiązań, ale ta...

Polecane

Używane meble kuchenne z Holandii

Urządzenie nowego mieszkania albo przeprowadzenie remontu w starym mieszkaniu często pochłania wszystkie nasz...

Polecane

Filtr wody do domu - opinie

Jakość wody płynącej z kranu jest niezwykle ważna. Woda ta jest w stałym kontakcie z przedmiotami codzienn...

Losowe artykuły