Darmowy program do projektowania elewacji domu

Darmowy program do projektowania elewacji domu

2020-12-03

Projektując własny dom często szukamy inspiracji na popularnych stronach internetowych. Wiele z nich się nam podoba, ale ciągle mamy wrażenie, że to nie to, czego szukamy. Zastanawiamy się, jakie kolory będą najbardziej odpowiednie w naszym mieszkaniu. W końcu to nimi będziemy się na co dzień otaczać, więc muszą być dokładnie zaplanowane. Wystrój naszego wnętrza ma nie tylko odpowiadać naszym gustom pod względem wizualnym, ale też wzbudzać przyjemne odczucia, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Ma sprawiać, że będziemy dobrze i swobodnie czuć się we własnym mieszkaniu. Przy projektowaniu elewacji mogą pomóc nam specjaliści, ale nie zawsze jest to konieczne. Jeśli chcesz sam sobie zaprojektować elewację to pomogą Ci w tym dostępne programy komputerowe. Oto niektóre z nich:

Knauf Strefa Koloru

Aplikacja ta jest świetnym doradcą przy wyborze kolorów tynków. W ofercie ma dostępnych ok. 800 kolorów, które można ze sobą porównywać, aby dobrać te najlepsze zestawienie. Pozwala wizualizować pomysły poprzez wirtualne malowanie fasady budynku. Z gotowych palet kolorystycznych można korzystać używając już istniejących projektów wnętrz albo załączyć własne zdjęcie domu. Dzięki temu można dokładnie wyobrazić sobie swój dom wraz ze wszystkimi kolorami elewacji. Poza pomocą w dobraniu koloru, Knauf jest także w stanie doradzić, jaki rodzaj tynku najlepiej zastosować i wskazać jego potrzebną ilość. Aplikacja ta jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna, każdy się w niej odnajdzie. Nie trzeba jej pobierać z Internetu i instalować, co często jest dość czasochłonnym i uporczywym zadaniem. Jest to program online w postaci strony internetowej, z którego można korzystać bez podawania żadnych danych osobowych. Działa na wszystkich urządzeniach – nawet na telefonach komórkowych. Dzięki tej aplikacji możesz bezpłatnie przygotować sobie nieograniczoną liczbę projektów elewacji, a następnie wystarczy je tylko zapisać na dysku komputera. Możesz ją wydrukować, aby móc się poradzić najbliższych albo udać się z nią prosto na zakupy.

Spectrum Express

Kolejne bezpłatne oprogramowanie kolorystyczne do projektowania elewacji domu. Oferuje ogromną bazę kolorów tynków i wzorników Caparol. Swoje projekty można zwizualizować na podstawie dodanych zdjęć domu i dzięki temu wybrać najbardziej odpowiadający Ci kolor fasady. W programie tym można tworzyć wizualizacje elewacji nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także dla domów wielorodzinnych, szkieletowych lub tych znajdujących się w zabudowie szeregowej oraz dla budowli zabytkowych. Projekt następnie trzeba zapisać na dysku i można go wydrukować.

DreamPlan Home Design Software

Jest to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program do projektowania domu za pomocą realistycznego modelu 3D. Można w nim projektować dowolne budynki, składające się z nieograniczonej liczby kondygnacji w trójwymiarowym układzie. Program oferuje również bazę obiektów, które można swobodnie dodawać swojego projektu. Jest dostępny na wszystkie komputery z systemem Windows.