Naklejki na meble dla dzieci

Naklejki na meble dla dzieci

2020-12-03

Dekoracja dziecięcego pokoju to niełatwe wyzwanie dla rodziców. Często zastanawiamy się, jak zaplanować wystrój dziecięcego pokoiku tak, aby nie było konieczne co roku wymieniać meble na nowe i jeszcze raz malować ściany. U dziecka wraz z wiekiem mogą zmieniać się jego upodobania kolorystyczne, ulubieni bohaterzy z bajek,  a także mogą pojawiać się nowe zainteresowania. A przecież nie chcemy co kilka miesięcy przeprowadzać remont, zmieniać kolory ścian albo nakładać nowe tapety. Mali domownicy lubią otaczać się różnymi kolorami i ciepłymi barwami, co w szczególności można zauważyć u małych dziewczynek, które wręcz uwielbiają kolor różowy i takie zazwyczaj pragną mieć dodatki w pokoju. Jednak po jakimś okresie fascynacja różowym kolorem mija, a rodzic staje przed kolejnym wyzwaniem,  jakim jest odmalowywanie ścian lub mebelków na nowo.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku dekorowania pomieszczeń dla dzieci są naklejki na meble.  Pozwalają one nie tylko trafić nam w gusta naszych dzieci, ale także umożliwiają późniejszą zmianę wystroju i kolorystyki pokoju w niezwykle szybki sposób.

Sposób na zabawę

Ze względu na swój młody wiek dzieci uwielbiają zabawę. Często znajdują się w swoim wyimaginowanym świecie i godzinami pogrążają się w zabawie. Z tego względu na pewno będą zachwycone możliwością posiadania na meblach lub ścianach swoich ulubionych postaci z bajek, zwierząt, roślin czy innych ulubionych wzorów, które uatrakcyjnią im zabawę.  Wybierając odpowiednie motywy graficzne należy kierować się wiekiem dziecka tak, aby wybrane wzory były dla niego zrozumiałe, a barwy przyjemne i ciepłe - wzbudzające pozytywne emocje. Warto jednak pamiętać o tym, że dzieci bardzo szybko się nudzą i często potrzebują nowych bodźców i inspiracji do zabawy. Można im to zapewnić dzięki wymianie naklejek na nowe lub dodaniu kilku nowych wzorów.

Nauka poprzez zabawę 

Otaczanie się ulubionymi postaciami z bajek lub innymi preferowanymi zwierzętami to nie tylko zabawa, ale również świetny sposób na naukę. Jeśli umieścimy w pokoju dziecka motyw, który będzie mu się kojarzył z ważnym morałem z bajki to bardzo łatwo wpłyniemy na kształtowanie  jego systemu wartości i emocji. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na meblach naklejek z literami lub cyframi, co pozwoli naszemu maluchowi uczyć się alfabetu i  liczenia. Nie zapominajmy jednak o tym, aby motywy były proste, zrozumiałe i w ten sposób rozwijające u dziecka chęć nauki. 

Szybkie odświeżenie starych mebli

Naklejki na meble to nie tylko sposób na ciekawą dekorację,  ale również na odświeżenie starszych mebli lub przekształcenie mebli dla dorosłych tak, aby były odpowiednie dla naszych pociech.  Kilka ciekawych naklejek lub zabawnych wzorów na ciemnej, nudnej komodzie może sprawić że mebel ten będzie idealny do pokoju naszego dziecka.  Okleina to to również dobry sposób na ukrycie śladów dłuższego użytkowania, odprysków lub trudnych do usunięcia plam -  wystarczy zaopatrzyć się w kilka naklejek, a sprawimy, że mebel będzie wyglądał jak nowy!