Odkryj sposób na zabudowę tarasu ogrodowego

Odkryj sposób na zabudowę tarasu ogrodowego

2021-01-29

Taras ogrodowy może być miejscem, w którym chętnie organizuje się domowe imprezy lub odpoczywa się w pojedynkę. Trudno jednak wyobrazić sobie takie formy spędzania wolnego czasu, jeśli pogoda się psuje, spada deszcz, lub gdy z nieba leje się żar. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż pergoli elektrycznej.

Zabudowa tarasu ogrodowego - czy pergola to dobry pomysł?

Z pergolami często spotkamy się w przestrzeniach o charakterze publicznym oraz w punktach usługowych. Takie zadaszenie doskonale sprawdza się w kawiarniach i pubach, bo można pod nimi ustawić stoliki dla klientów. W razie deszczu goście nie muszą chronić się we wnętrzu knajpy, tylko mogą dalej spokojnie spędzać czas. Wiele osób nie wie, że pergole doskonale sprawdzają się również w przestrzeniach domowych.

Przyjemne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu to marzenie większości z nas. Jeśli mamy własny kawałek zieleni, warto zadbać o stworzenie atrakcyjnego tarasu. W ten sposób nieco rozszerzymy przestrzeń domową, co jest przydatne zwłaszcza latem. Zadaszony taras może być:

  • doskonałym miejscem do zabaw dzieci;
  • miejscem do wspólnego spożywania posiłków;
  • miejscem do pracy.

Nowoczesne pergole elektryczne sprawiają, że z powodu deszczu nie musimy rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tego typu zabudowa tarasu ma jednak znacznie więcej zalet.

Kiedy zdecydować się na instalację pergoli?

Pergole, oferowane przez współczesnych producentów, wyróżniają się atrakcyjnym designem i nowoczesną konstrukcją. Mogą prezentować się niezwykle subtelnie, jak też charakteryzować się solidnym, masywnym wyglądem. Tę różnorodność można dostrzec również w zastosowanych materiałach i kolorystyce. Dzięki temu pergola staje się elementem, który z łatwością dopasujemy do wyglądu naszej nieruchomości. Jest więc nie tylko rozwiązaniem o wysokiej funkcjonalności, ale też i stylową ozdobą.

Jakie udogodnienia zastosowano w pergolach?

Takie firmy jak np. CDJ Solar dostarczają swoim klientom m.in. pergole w wersji premium. To zaawansowane opcje, wyposażone m.in. w:

  • trójwarstwową tkaninę, która jest w 100 procentach wodoszczelna oraz charakteryzuje się wysoką odpornością na promienie UV (nie nagrzewa się);
  • opcję elektrycznego otwierania i zamykania pergoli;
  • system swobodnego odprowadzania wody.

Profesjonalna pergola powinna być również stabilna. Jej konstrukcja nie może poddawać się działaniu wiatru. To dlatego tak istotne jest, żeby nie tylko wybierać produkty wysokojakościowe, ale też żeby zadanie montażu powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że konstrukcja jest w pełni bezpieczna.