Prezent do domu dla pary

Prezent do domu dla pary

2020-12-03

Zaproszenie na parapetówkę do nowego mieszkania lub na inną uroczystość, np. rocznicę ślubu często wiążę się z ciężkim wyborem prezentu. Są to imprezy, które upamiętniają ekscytujące momenty, a my musimy skupić się na wyborze prezentu nie dla jednej osoby, ale dla dwóch. Najlepiej w takim przypadku postawić na wspólny prezent dla pary, który znajdzie swoje zastosowanie w domu. Dzięki temu prezent będzie dość uniwersalny, pomoże młodym parom zaaranżować wnętrze i nie będzie kosztował fortuny. Jest to również dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie znamy zainteresowań i upodobań jednej osoby z pary i wybieranie dla niej prezentu mogłoby być dość kłopotliwe.

Jaki prezent do domy dla pary wybrać?

Upominków do domu jest wiele, ale jeśli nie znamy dokładnie gustu osób, którym chcemy wręczyć prezent, to lepiej postawić na prostotę i klasykę. Warto zwrócić uwagę również na praktyczność wybranego prezentu – świetnie, jeśli będzie on miał on jakieś zastosowanie, a nie będzie jedynie stał na półce. Poniżej znajdziesz kilka uniwersalnych pomysłów na prezent dla pary do domu:

Zestaw szklanek lub kieliszków – taki prezent świetnie się sprawdzi szczególnie w przypadku zakupu nowego mieszkania – na parapetówkę. Młode pary często nie mają jeszcze całego wyposażenia kuchennego, a szklanki i kieliszki (np. na wino, na szampana, do wódki) zawsze się przydadzą. I ich wybór nie sprawia tyle trudności jak np. zakup talerzy. Zawsze najlepiej postawić na klasyczne rozwiązania.

Zestaw kubków lub filiżanek – podobnie jak w przypadku szklanek i kieliszków, jest to dobry prezent na parapetówkę, ale również na rocznicę ślubu. Jest wiele kubków przeznaczonych właśnie dla par, np. z zabawnymi motywami. Można wybrać też prostsze rozwiązanie i zakupić zestaw eleganckich filiżanek do kawy. Takie kubki lub filiżanki na pewno się przydadzą i spowodują, że na twarzach osób obdarowywanych pojawi się uśmiech.

Rośliny doniczkowe – jeśli wiesz, że dana para ma w domu kwiaty i chętnie się nimi zajmuje to możesz kupić jakąś ciekawą roślinę doniczkową. Na pewno ucieszy każdego wielbiciela roślin. Prezent ten z pewnością ożywi mieszkanie i wprowadzi do niego przyjemną atmosferę. Możesz również wybrać ciekawą doniczkę do zakupionego kwiatu.

Zestaw desek lub innych przyborów do kuchni – deski to akcesoria, które szybko się zużywają, niszczą i trzeba je regularnie wymieniać, a więc prezent, który zawsze się przyda. Jeśli wiesz, że obdarowywana osoba lubi gotować lub piec to możesz jej sprezentować jakieś ciekawe przybory kuchenne.

Alkohol – jeśli nie masz pomysłu na żadne dodatki do mieszkania to możesz podarować także alkohol. Jest wiele alkoholi w ozdobnych butelkach, które z pewnością będą dobrze prezentowały się w barku lub na półce.

Z jakich prezentów zrezygnować?

Lepiej unikać prezentów, które nie są praktyczne i jedynie stoją na półce i się kurzą. Zbędne bibeloty i figurki nie są pożyteczne, a często można też nie trafić w gusta osób zapraszających. Cięte kwiaty to również nie najlepszy pomysł – szybko zwiędną i nie zostawią po sobie żadnego śladu. Lepiej zainwestować w kwiat doniczkowy, który przy odpowiedniej pielęgnacji może zagościć w domu nawet na kilkanaście lat.