Sposób na ciekawe meble - frezowanie frontów meblowych

Sposób na ciekawe meble - frezowanie frontów meblowych

2021-01-21

Unikalne meble to coś, co doceni każdy, niezależnie od tego, jaki styl preferuje. Aby nadać wyposażeniu indywidualnego charakteru, wykorzystuje się różnorodne techniki. Jedną z nich jest frezowanie CNC w drewnie.

Na czym polega frezowanie CNC w drewnie?

Obróbka materiałów cały czas się rozwija, co w efekcie pozwala osiągać coraz bardziej atrakcyjne rezultaty. Jedną z takich skutecznych technologii jest CNC czyli frezowanie metodą Computerized Numerical Control. Tym sposobem można zadbać o obróbkę różnorodnych materiałów. W każdym procesie wykorzystuje się komputer, wyposażony w specjalny system sterowania. Początek pracy zawsze polega na wykreowaniu odpowiedniego projektu. Firmy oferujące wycinanie CNC, takie jak np. Wytnij Wymaluj, na tym etapie ściśle współpracują z klientem, żeby dokładnie poznać ich oczekiwania. Dopiero gdy projekt zostanie zaakceptowany można przejść do kolejnego etapu czyli do przetworzenia projektu. Gdy każdy szczegół będzie już dopracowany, specjaliści zajmują się frezowaniem CNC w drewnie.

Zalety nowoczesnego frezowania frontów meblowych

Największą zaletą tej metody jest zdecydowanie precyzja. Komputer działa z ogromną dokładnością, dzięki czemu da się odwzorować projekt z zachowaniem każdego szczegółu. Klasycznymi metodami nie dałoby się osiągnąć tak atrakcyjnego wizualnie efektu. Kolejną zaletą jest krótszy czas wykonania zlecenia. Tradycyjne frezowanie jest znacznie bardziej czaso- i pracochłonne, co oznacza, że klient dłużej musi czekać na efekt.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki frezowaniu CNC w drewnie?

Zaawansowana technologia CNC pozwala wykonać elementy o większym poziomie skomplikowania, co bezpośrednio przekłada się na efekt wizualny. Z rozwiązania można korzystać zarówno przy produkcji jednostkowej, jak i też przy produkcji masowej.

Dzięki precyzyjnemu działaniu komputera można stworzyć kilka identycznych elementów. Powtarzalność wykonanych części jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na tym, żeby ten sam motyw widoczny był na różnorodnym drewnianym wyposażeniu.

Frezowanie CNC - czy tylko drewno?

Metodę można stosować dla różnych tworzyw. Specjalistyczne obrabiarki wykorzystuje się więc np. do frezowania:

  • aluminium;
  • metalu;
  • tworzyw sztucznych;
  • tworzywa MDF;
  • płyt kompozytowych.


Istotne jest to, żeby zadanie powierzyć pracowni, która indywidualnie podchodzi do każdego klienta. Rzetelni usługodawcy nierzadko używają nie tylko typowego wyposażenia, ale też nowych, niestandardowych rozwiązań technicznych. Aby efekt był rzeczywiście zadowalający, do realizacji zlecenia należy podejść kompleksowo. Pracownia powinna więc w zacieśniony sposób współpracować z profesjonalnymi projektantami i architektami wnętrz. Frezowanie CNC to możliwość zrealizowania własnych wyjątkowych pomysłów i urzeczywistnienia projektów, które nas inspirują.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do firmy Wytnij Wymaluj pod adresem -https://wytnijwymaluj.pl/