Wybierz pralkę, która ułatwi ci życie

Wybierz pralkę, która ułatwi ci życie

2021-05-10

Trudno wyobrazić sobie, że pralka automatyczna towarzyszy ludziom dopiero od kilkudziesięciu lat, a upowszechniła się jeszcze później. Pralki automatyczne to w końcu ogromne ułatwienie dla wszystkich - czyścić ubrania i je odświeżać musi każdy. A to właśnie pralki automatyczne sprawiły, że pranie jest już normalnym elementem codzienności i czymś, co nie dezorganizuje życia. Choć bardzo trudno w to uwierzyć ludziom, którzy żyją współcześnie, to jeszcze wcale nie tak dawno temu, pranie było czynnością niezwykle męczącą, a także taką, która wymagała poświęcenia kilku dni swojego czasu. Nic więc dziwnego w tym, że niegdyś pranie było wydarzeniem równie wielkim, co rzadkim. Czasy się jednak zmieniły i teraz wszystkim, czego potrzebujesz jest odpowiednio dobrana pralka automatyczna. Być może zainteresują cię pralki do siedmiu kilogramów załadunku. To całkiem niezły pomysł.

 • Pralka automatyczna - ułatwienie pracy w domu
 • Wielkość pralki ma znaczenie
 • Dla kogo odpowiednie będą pralki do siedmiu kilogramów?
 • Jak wybrać sposób ładowania pralki?
 • Oszczędność a pralka
 • Pralka automatyczna - wielkie ułatwienie

  Pralka automatyczna to ogromne udogodnienie - teraz faktycznie można powiedzieć, że pranie robi pralka, a całość - w zależności od wybranego programu - może zająć od kilkunastu minut do dwóch-trzech godzin. Niegdyś pranie wymagało co najmniej całego dnia ciężkiej pracy, a i tak nie ma porównania - współczesne pralki są po prostu pod każdym względem lepsze. W Stanach Zjednoczonych pralki w domach wcale nie są tak popularnym rozwiązaniem - o wiele więcej osób korzysta ze wspólnych pralek, które mieszczą się w piwnicach, w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Sporo osób też korzysta z usług pralni samoobsługowych - są one dużo bardziej popularne niż w Europie i można się na nie natknąć praktycznie na każdej ulicy. Nawet w małym mieście nie ma problemu ze znalezieniem tego typu pralni. Jednak Europejczycy cenią sobie swoją własną prywatność, a ich sposób budowania pozwala na instalowanie pralek w każdym domu. Dlatego każdy chce mieć własną pralkę, a jej zakup jest jednym z pierwszych zakupów w nowym mieszkaniu - jeśli wcześniej pralki tam nie było i nie dysponuje się własną.

  Jak dobrać wielkość pralki?

  Warto rozważyć wielkość pralki, by być zadowolonym z zakupu i nie musieć żałować. Pralka to jednak zakup poważny i taki na co najmniej kilka lat. Do wyboru masz pralki bardzo małe i wąskie, takie, które zaspokoją potrzeby singla lub pary, średnie dla osób, które często i dużo piorą, a także dla osób, które mają już dziecko. Możesz też zdecydować się na bardzo duże pralki - idealne przy rodzinach wielodzietnych. Jednak musisz też wziąć pod uwagę wielkość łazienki czy innego pomieszczenia, w którym będzie stała pralka. W końcu mieszkania mają ograniczony metraż i jeśli nie możesz pozwolić sobie na zagospodarowanie sporej przestrzeni, lepiej sprawdzi się stosownie mniejsza pralka. Dlatego starannie rozważ swoje potrzeby i możliwości, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję dotyczącą zakupu pralki.

  Pralki do 7 kilogramów - dla kogo się sprawdzą?

  Jedną z ciekawszych opcji, które warto rozważyć, są pralki 7kg - mogą stanowić one idealny kompromis pomiędzy pralką bardzo dużą oraz pralką bardzo małą. Zaliczane są bowiem w poczet pralek średnich. Doskonale sprawdzą się dla potrzeb singlów, którzy chcą robić większe pranie, ale stosownie rzadziej. To też pralka doskonała dla rodzin z jednym czy nawet dwójką dzieci - w tej drugiej sytuacji warto ją rozważyć zwłaszcza wtedy, gdy zastanawiasz się nad zakupem pralki i chcesz zaoszczędzić trochę cennego miejsca w łazience lub w innym miejscu, w którym udało ci się wygospodarować trochę wolnego miejsca na postawienie tam pralki.  Pralka o ładowności siedmiu kilogramów pozwoli na robienie prania wygodnie, bez konieczności zajmowania większej części łazienki.

  Pralka ładowana od góry czy od boku? Jak podjąć decyzję?

  Do wyboru masz pralki ładowane od góry albo klasycznie od boku. Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i jakim miejscem dysponujesz. W końcu pralki ładowane klasycznie wymagają otwierania drzwiczek, które zajmują odpowiednio więcej miejsca. Musisz to wziąć pod uwagę, gdy planujesz miejsce pod pralkę. Te ładowane od góry natomiast z reguły są nieco mniejsze, a przy tym ich otwieranie i zamykanie nie wymaga zbyt wiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzą się nawet do małych czy niestandardowych łazienek.

  Postaw na oszczędność

  Przy wyborze pralki bardzo ważna jest też kwestia oszczędności - nie tylko miejsca, ale też energii. Nie warto natomiast oszczędzać na samej pralce kosztem jej jakości - to zawsze są pozorne oszczędności, które w dłuższym rozrachunku kosztuje dużo więcej. Wybieraj jednak takie pralki, które pozwolą oszczędzać energię i będą w wysokiej klasie energetycznej. Szereg takich pralek znajdziesz tutaj: https://www.oleole.pl/pralki.bhtml - zajrzyj i przekonaj się o tym osobiście.  W ten sposób zadbasz zarówno o swój portfel, jak i o środowisko naturalne, co ma ogromne znaczenie.